Samorządowiec Przyjazny KGW: Marcin Gawrysiak- Wójt Gminy Rudka

Samorządowcy

Opis zrealizowanych działań mających na celu wspieranie działalności KGW przez kandydata:

Wójt Marcin Gawrysiak jest głównym pomysłodawcą reaktywowania w 2018 roku Kół Gospodyń Wiejskich na terenie Gminy Rucka. Jest również czynnym członkiem Kota Gospodyń Wiejskich Roza w Rudce. Wspiera naszą działalność na wielu płaszczyznach. To dzięki jego życzliwości siedziba naszego Kola znajduje się w remizie GSP. Z pomieszczeń, jak i znajdujących się w remizie mediów typu prąd, woda, wywóz śmieci korzystamy nieodpłatnie.

Pan wójt, jako członek Kola, pomaga nam w pozyskiwaniu funduszy na naszą działalność. Między innymi informuje nas o konkursach skierowanych do KGW. Bardzo często napisane przez Koto projekty zawozi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Udostępnia Koło środki transportu na nasze wyjazdy do kina, teatru, opery, różnego typu wycieczki i warsztaty. Ponadto służy nam radą i pomocą przy rozwiązywaniu różnych problemów, jakich w swojej działalności doświadcza Koło.

Włodarz naszej Gminy uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach i uroczystościach organizowanych przez Koło. To z jego inicjatywy i dzięki jego osobistemu zaangażowaniu, w roku 2023 zakupiona została figura św. Jana Nepomucena do kapliczki rewitalizowanej przez Koło ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w ramach konkursu „Kapliczki Podlaskie 2023-ocalić od zapomnienia”. Pan Wójt, a także podległe mu instytucje, zapraszają KGW „Róża” w Rudce na wszystkie spotkania i uroczystości organizowane na terenie naszej Gminy. Zainteresowania Pana Wójta Marcina Gawrysiaka, naszą działalnością, widoczne są w naszych przedsięwzięciach, i mamy nadzieję na dobrą współpracę w przyszłości. Bowiem, my jako Koło, jak i Pan Wójt, pracujemy dla dobra naszej lokalnej społeczności, jaką jest nasza Gmina.

Opis planowanych działań w przyszłości na rzecz KGW:

W przyszłości, Pan Wójt planuje dalej pomagać KGW “Róża” w Rudce, w tych mniejszych problemach, jak np. dojazd członkiń Koła na konkursy czy wystawy twórczości kulinarnej i artystycznej. Jak również w tych większych, jak np. instalacja klimatyzacji w miejscu działalności Koła, czyli świetlicy wiejskiej zlokalizowanej w remizie OSP. W dalszym ciągu bezpłatnie udostępniać lokal wraz z mediami, ponieważ świetlica wiejska w remizie OSP jest idealnym miejscem do funkcjonowania Koła. Członkinie dbają o wygląd, czystość oraz o wnętrza świetlicy, co chwilę doposażając ją różnymi kwiatami, stroikami, wiązankami, obrazami, meblami czy sprzętem małego AGD pochodzącymi z realizacji różnych projektów. Dzięki ich aktywności miejsce spotkań mieszkańców tętni życiem. Planuje również doposażyć salę w komputer z dostępem do Internetu oraz drukarkę, ponieważ Nasze Dziewczyny są interaktywne, prowadzą Facebooka, składają wnioski i rozliczenia do nich drogą elektroniczną, więc warto, aby mogły pracować na nowoczesnym sprzęcie. Zawsze być z nami, abyśmy miały pewność, że w każdej sprawie mamy przyjaciela, na którego możemy liczyć.